Absolwenci

Akademia Iluminatornii – jesień 2016

  • No cóż... 😎🧡👌☕
#taras #balkon
#prosteprzyjemności
  • Nareszcie 😎🧡👌
#normalnie
#pelnapiersia
#malegorki
  • Dzień dobry, dzień dobry w piękny słoneczny wtorek :).
Znów wiele się dzieje!

Czy sztuka realistyczna, albo hiperrealistyczna to jedyna godna szacunku? :). Czy tylko realista może malować? ;) Mam jeszcze parę miejsc na warsztaty on-line "Czym to się je? Hiperrealizm". To będzie bardzo niezwykły warsztat. Już jutro w środę zaczynamy o 10.00 lub 17.00.
ZAPISY i szczegóły: https://hiperrealizm.gr8.com/
Zapraszam! 
Co myślę w tym temacie?
Często, osoby malujące mają pewien "kompleks" w odniesieniu do umiejętności realistycznych niektórych twórców. Niektórzy podziwiają jako największe osiągnięcie w sztuce wierną kopię z fotografii. Skąd wziął się ten podziw dla malowania z fotografii?
Dlaczego część odbiorców uważa że tylko realizm w sztuce to sztuka, a np. abstrakcja to jakaś fanaberia i bohomazy? Z takim poglądem spotykam się ogromnie często!

Realizm to niezwykle ważny nurt w sztuce, który ukształtował sztukę na wiele stuleci, ale to nie cała sztuka! A sam hiperrealizm może też być ślepą ulicą w sztuce!
Będę mówić podczas warsztatu skąd wzięło się malowanie z fotografii. I dlaczego malowanie, rysowanie z fotografii może w niektórych sytuacjach być szkodliwe.

Podczas warsztatów w Iluminatorni nie tylko opowiadam o sztuce, ale zawsze malujemy. Nie będziemy malować hiperrealistycznie :) :D. Pokażę Wam inną ścieżkę inspirowania się hiperrealizmem. I dam Wam klucz jak czytać tą sztukę. To warsztaty dla każdego! Każdy kto chce może poeksperymentować z malowaniem na moich warsztatach.

Opowiem też o tym, jak wielki realista współczesności Hockney, odszedł od hiperrealizmu na rzecz swobody i ekspresji malarskiej! <3

2. Dziś, we wtorek 28.04, o 17.00 Grupie "Odmień swoje życie sztuką" na, FB podczas LIVE będę omawiać prace uczestników Grupy z Wyzwania 7. Czyli "Natura kontra Technologia". Dziś, odpowiadając na pytania, które mi zadajecie, będę mówić też o tym dlaczego czasem chwalę kilka plam na krzyż na obrazie ;), oraz co myślę w temacie "Kim jest artysta".
Live będzie na Zoomie. Link znajdziecie w Grupie Odmień swoje życie sztuką, przypięty w ogłoszeniach.
Spotkajmy się! Relacje są ważne! :) #relacjesawazne
#realizm
#hiperrealizm
#iluminatornia
#czymtosięje
#maluj
  • A wygląda to tak 🙂😏🎨
Dziś Akademia Iluminatornii krakowska, spotkanie z Chagallem. I tak sobie jesteśmy razem podczas warsztatów. Dziewczyny malują a zaraz wykład o Chagallu.
#akademiailuminatorni
#iluminatornia
#malujemy
#mamuspace
#tworzymy
#Chagall
#online 
A jak ktoś ma ochotę to na stronie www.iluminatornia.pl są nowe warsztaty on-line 🧡🎨🙂😎🌞
  • A tak to dziś wygląda z mojej strony. I słyszę rozmowy dziewczyn podczas przerwy: "świetnie, właśnie widać te plamy, o które chodziło, świetna synteza... A jak mam namalować te małe plamki?" 😀😎🎨
Dziś Akademia Iluminatorni, świetny czas spędzony razem, z malowaniem i opowieściami o sztuce. 
A kolejne warsztaty on-line już w środę 🧡 22.04, "Czym to się je? ABSTRAKCJA".
Program i zapisy tutaj: https://abstrakcja.gr8.com/

To będzie cykl pojedynczych warsztatów jednodniowych pod wspólnym hasłem: "Czym to się je?" :) Będę zachęcać w kolejnych warsztatach do zainteresowania się Hiperrealizmem, Symbolizmem, sztuką japońską, Surrealizmem, Kubizmem, sztuką dawną.
Zapraszam 🧡
Nie ma czasu, trzeba robić sensowne rzeczy 😎
PS. Jestem oczywiście w @MamuSpace. Dzięki temu wychodzę z domu do pracy, mam swobodę, bo jestem tu sama, daję żyć ulubionemu miejscu które prowadzi Kaja. 🧡
#wiosna
#iluminatornia
#akademiailuminatorni
#online
#nowewarsztaty
#warsztaty
#sztuka
#art
#malujemy
  • Dziś tak wyglądają warsztaty z Kompozycji w, Iluminatorni. Atmosfera podczas warsztatów jak zwykle, kreatywnie, w relacjach, z pozytywnym nastawieniem. Towarzyszy nam barcelonczyk Miro. Jesteśmy na trzech urządzeniach: komputer, IPad, smartfon 🧡🙂. Na FB w grupie i na Skypie. Ha ha ha. I do tego sztaluga 🙂. No i wreszcie maluję z Wami 🤗🎨😎.
I specjalnie jestem nadal w Mamu Space, żeby nam Mamu przetrwało przez ten czas. 😎🧡.
#mamuspace
#iluminatornia
#kompozycja
#mirò
  • Kochani 🧡
Taki to szczególny czas, więc mam dla Was parę słów wsparcia i otuchy. Mam nadzieję.

1. Myślę że malowanie, tworzenie, rysowanie oraz oglądanie sztuki to dla nas wielka szansa na ten czas. Malowanie ma wielki wpływ na nasze samopoczucie i psychikę.

2. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja, ale na pewno potrzebujemy siebie nawzajem, oraz potrzebujemy sensownego zaangażowania w coś co może nam pozwolić lepiej radzić sobie z trudnym doświadczeniem.
Bądźmy więc razem w malowaniu! 🧡

3. Trzeba, oprócz wychodzenia na spacery i ruchu fizycznego, jak najwięcej robić sensownych rzeczy i nie tracić kontaktu ze sobą nawzajem wirtualnie
ale równocześnie nie karmić się nadmiarem informacji. Internet może pomóc w kontakcie, ale może nas też pozbawić siły. Wiele osób może mieć potrzebę odreagowania stresu przez pisanie dzielenie się lękiem z innymi.
Oczywiście nie chodzi o to żeby wypierać lęk, czy udawać że go nie przeżywamy. Ale proponuję, żeby lęk i inne emocje, ubierać w obrazy, malowanie, rysowanie. I podnosić się na duchu raczej, dbać o higienę psychiczną.

4. Dlatego trzeba wyjąć wszystkie zasoby malarskie, farby, pędzle, kredki, pisaki, ołówki, papier, podobrazia i startować z tworzeniem. :) 5. A ponieważ teraz bardziej iż kiedykolwiek potrzebujemy wsparcia więc będę Wam proponować różne tematy i wyzwania malarskie w grupie na FB "ODMIEŃ SWOJE ŻYCIE SZTUKĄ", co kilka dni :) <3.
Dziś już jest pierwsze WYZWANIE na weekend.
Będę zachęcać Was do pokazywania swoich prac w grupie.
HASZTAG w Iluminatorni i na FB #czastworczosci

Uściski wirtualne i do zobaczenia 🧡🙂
  • Czekamy na Was 🎨🙂😎. Obrazy już wiszą.
Adres: Wilcza 57a, Znajomi Znajomych, o 17.00.
Przyjdźcie zobaczyć co stworzyły osoby które od niedawna malują, fascynują się sztuką l lub po przerwie i pokonując wewnętrzne blokady wróciły do malowania. Akademia Iluminatorni to nie tylko obrazy. To też wspaniała przygoda twórcza w grupie i wewnętrzna praca która wpływa na całe życie 🧡😎🙂🎨.
Makujemy inspirując się znanymi malarzami, na czym polega taka daleka inspiracja, sami zobaczcie 🧡. #znajomiznajomych #warszawa #iluminatornia #akademiailuminatorni #warszawa

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.