O mnie

Nazywam się Katarzyna Bruzda-Lecyk.

Urodziłam się w pięknym, inspirującym miejscu, gdzie energetyczna kreatywność styka się z sennością tworząc unikalny melanż. Przestrzeń Krakowa była i jest świadkiem moich inspiracji, mojej melancholii i mojego entuzjazmu. Parafrazując myśl Norwida, artystką nie tyle jestem, co bywam. Inspiruję się sztuką i tworzę prace plastyczne, a równocześnie smakuję różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspominam krakowską ASP na której skończyłam Wydział Grafiki i obroniłam doktorat.

Zajmuję się grafiką książkową, współpracuję z wydawnictwami. Prowadziłam na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego i rysunku. Prowadziłam warsztaty fotograficzno-rozwojowe.

Skończyłam I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyłam Akademię Terapii Ekspresyjnych. Odbyłam trenerską edukację w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Byłam, epizodycznie, redaktor naczelną miesięcznika Foto, co przyniosło mi dokładną wiedzę o tym, czego w życiu robić nie chcę, oraz w jakich okolicznościach nie mam zamiaru pracować.

Pasjonuje mnie wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi.

Sztukę traktuję jako wewnętrzną podróż, dla której inspiracją bywa także opuszczanie mojego magicznie sennego Krakowa i realne przemieszczanie się w przestrzeni i czasie by przewietrzyć się, zobaczyć inny koloryt, doświadczyć spotkania z innymi ludźmi, krajobrazami, sztuką. Jeśli wyruszam w podróż, to dlatego, aby wyjść naprzeciw temu co inne, nieznane, lub rozpoznać to co podobne. Czasem w podróży czuję się zagubiona, czasem w tym co nowe znajduję coś co pozwala mi być bliżej siebie i innych.

W wewnętrznej podróży pasjonuje mnie świat duchowy, relacja z Bogiem, medytacja, modlitwa i droga zaufania.

W moim wędrowaniu ważne jest dla mnie mnie to, co przynosi ze sobą drugi człowiek. A też to co dzieje się pomiędzy nami, w relacji, co razem tworzymy.

Prowadząc warsztaty inspiruję się różnymi nurtami i czerpię z różnych doświadczeń, choć najbliższe jest mi humanistyczne podejście gestalt oraz założenia personalizmu.

Napisz do mnie: katarzyna@iluminatornia.pl.

  • Tak było i tak będzie w Toskanii w maju. A dziś w Krakowie Metafizyka i Fra Angelico 🙂. Malowanie czyli pasja 🙂🎨🌱
  • Wiosna... A tymczasem w Iluminatorni w Warszawie... 🌞🎨🙂. Kto ma ochotę malować wiosną? Zapraszam na kobiecą majówkę w Toskani.
https://toskaniamaj2019.gr8.com
#toskania
#warszawa
#wiosna
#malowanie
#inspiration
#malujemy
#majowka
#toskaniadlakobiet
#archetypy
#primavera
#wenus
  • Twórczo wieczorem. Metafizyka jak u Kandinskiego. Malujemy na całego #iluminatornia #kandinsky #metafizyka #metafizykajakukandinskiego #krakow @mamu.space
  • U nas w Iluminatorni dziś tak 🧡🎨. Od czegoś trzeba zacząć, czyli segregowanie kolorów 🌱🎨😎. A w obrazach Kandinsky, czyli zacznij tydzień i wiosnę z malowaniem 🎨🌟
#kandinsky
#sztukadlakażdego
#wiosna2019
#odmienswojezyciesztuką
#metafizyka
#metafizykajakukandinskiego
#poniedzialekjestsuper
  • Wiosna z Picassem, malowaniem i emocjami. Czyli Akademia Iluminatorni w rozkwicie. Spełnienie i radość.

#akademiailuminatorni
#Picasso
#malujemy
#kraków
#radość
#emocje
#wiosna2019
#wiosna
#sztuka
#sztukadlakażdego
#odmienswojezyciesztuką
#iluminatornia
  • Poznawanie sztuki połączone z malowanien pozwala na głębsze spotkanie ze sobą i lepsze rozumienie obrazów w muzeach i galeriach sztuki.
Dziś w Akademii Iluminatorni portret emocji inspirowany kompozycjami Picassa. Wolność, wgląd, twórcza pasja.

#iluminatornia #sztukadlakazdego #sztukamnierusza #akademiailuminatorni
#sztuka #malowanie #Picasso #wiosna #wiosna2019 #art #mamuspace @mamu.space #radość #zycie #wielkasztuka #wolnosc
  • Wiosna w Iluminatorni 🧡. Picasso i jego rozwiązywanie problemów w obrazie. Akademia Iluminatorni w akcji. #picasso #akademiailuminatorni #iluminatornia #wiosna #mamuspace @mamu.space #poprostumaluj #malujemy #odwaga #mocnestrony #wieloaspektowość #radośćtworzenia #radość
  • Ostatnie chwile przed wyjściem do pociągu z Punktu Pełni w Warszawie, gdzie prowadzę Akademię Iluminatorni 🧡🎨🌱
Takim napisem przywitała nas i pożegnała Kochana Aneta Dąbrowska @aneta_zdrowy_rozwoj . I jak tu nie lubić Warszawy...?🌞😉🏙️
#punktpelni @punktpelni
#warszawa
#akademiailuminatorni
#palackultury
#pekin
#iluminatornia

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.

 

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)