O mnie

Nazywam się Katarzyna Bruzda-Lecyk.

Urodziłam się w pięknym, inspirującym miejscu, gdzie energetyczna kreatywność styka się z sennością tworząc unikalny melanż. Przestrzeń Krakowa była i jest świadkiem moich inspiracji, mojej melancholii i mojego entuzjazmu. Parafrazując myśl Norwida, artystką nie tyle jestem, co bywam. Inspiruję się sztuką i tworzę prace plastyczne, a równocześnie smakuję różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspominam krakowską ASP na której skończyłam Wydział Grafiki i obroniłam doktorat.

Zajmuję się grafiką książkową, współpracuję z wydawnictwami. Prowadziłam na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego i rysunku. Prowadziłam warsztaty fotograficzno-rozwojowe z fotografikiem Jurkiem Lechem.

Skończyłam I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyłam Akademię Terapii Ekspresyjnych. Kontynuuję swoją trenerską edukację w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Byłam, epizodycznie, redaktor naczelną miesięcznika Foto, co przyniosło mi dokładną wiedzę o tym, czego w życiu robić nie chcę, oraz w jakich okolicznościach nie mam zamiaru pracować.

Pasjonuje mnie wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi.

Sztukę traktuję jako wewnętrzną podróż, dla której inspiracją bywa także opuszczanie mojego magicznie sennego Krakowa i realne przemieszczanie się w przestrzeni i czasie by przewietrzyć się, zobaczyć inny koloryt, doświadczyć spotkania z innymi ludźmi, krajobrazami, sztuką. Jeśli wyruszam w podróż, to dlatego, aby wyjść naprzeciw temu co inne, nieznane, lub rozpoznać to co podobne. Czasem w podróży czuję się zagubiona, czasem w tym co nowe znajduję coś co pozwala mi być bliżej siebie i innych.

W wewnętrznej podróży pasjonuje mnie świat duchowy, relacja z Bogiem, medytacja, modlitwa i droga zaufania.

W moim wędrowaniu ważne jest dla mnie mnie to, co przynosi ze sobą drugi człowiek. A też to co dzieje się pomiędzy nami, w relacji, co razem tworzymy.

Prowadząc warsztaty inspiruję się różnymi nurtami i czerpię z różnych doświadczeń, choć najbliższe jest mi humanistyczne podejście gestalt oraz założenia personalizmu.

Napisz do mnie: katarzyna@iluminatornia.pl.

  • Czy można asertywnie wyrazić gniew malując? Jasne 🎨😎. Dzień jak codzień 😉 #asertywność #gniew #artemisia #iluminatornia
  • Tak to dziś świętujemy. Robimy dobre rzeczy 🙂 Dzień dobry Polsko 🎨🇵🇱 #niepodległość #malujemy #wolnosc #akademiailuminatorni #odmienswojezyciesztuką
  • Taki dzień. Akademia Iluminatorni z Pollockiem 🎨😎🌱#akademiailuminatorni #pollock #my #cozaenergia #sztukadlakazdego #poprostumaluj #odmienswojezyciesztuką
  • Kocham tą moją pracę 🧡❤️. Picasso jako inspiracja do praktykowania asertywności.
  • Od Leonarda do asertywności a potem od asertywności do Leonarda. VW malowaniu i w życiu 🧡🌞. #iluminatornia #słońce #jesień #leonardodavinci #davinci #asertywnosc #malujemy #wtorkisąpiękne
  • Jak najlepiej zacząć listopad? Oczywiście z Wyspiańskim 🍂🍁🌞🎨🧡. Można jeszcze dołączyć do nas. Trzeba się zapisać i wpłacić podaną kwotę i widzimy się jutro o 13.00 🎨😎. Link do zapisu w BIO.

#wyspianski  #iluminatornia #artystycznapodroz
  • Asertywności można się uczyć w procesie malarskim, inspirujące się obrazami Picassa 🧡🎨🌱. Pierwsze zajęcia wtorkowe za nami 🙂. Za tydzień kolejne. Iluminatornia działa dla Was teraz także w tygodniu 🎨🎨🎨
  • Las 🤗 🌱🍁🌳🍂🍃

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Zapisując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.