O mnie

Nazywam się Katarzyna Bruzda-Lecyk.

Urodziłam się w pięknym, inspirującym miejscu, gdzie energetyczna kreatywność styka się z sennością tworząc unikalny melanż. Przestrzeń Krakowa była i jest świadkiem moich inspiracji, mojej melancholii i mojego entuzjazmu. Parafrazując myśl Norwida, artystką nie tyle jestem, co bywam. Inspiruję się sztuką i tworzę prace plastyczne, a równocześnie smakuję różne artystyczne wymiary życia, które sięgają poza tradycyjnie rozumianą sztukę. Dobrze wspominam krakowską ASP na której skończyłam Wydział Grafiki i obroniłam doktorat.

Zajmuję się grafiką książkową, współpracuję z wydawnictwami. Prowadziłam na jednej z krakowskich uczelni zajęcia ze studentami z dziedziny projektowania graficznego i rysunku. Prowadziłam warsztaty fotograficzno-rozwojowe z fotografikiem Jurkiem Lechem.

Skończyłam I etap Szkoły Counsellingu Gestalt. Ukończyłam Akademię Terapii Ekspresyjnych. Kontynuuję swoją trenerską edukację w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Byłam, epizodycznie, redaktor naczelną miesięcznika Foto, co przyniosło mi dokładną wiedzę o tym, czego w życiu robić nie chcę, oraz w jakich okolicznościach nie mam zamiaru pracować.

Pasjonuje mnie wszystko, co wiąże się z szeroko rozumianą twórczością, procesem artystycznym, a też wpływem twórczości na rozwój osoby i poprawę jakości życia i relacji z innymi.

Sztukę traktuję jako wewnętrzną podróż, dla której inspiracją bywa także opuszczanie mojego magicznie sennego Krakowa i realne przemieszczanie się w przestrzeni i czasie by przewietrzyć się, zobaczyć inny koloryt, doświadczyć spotkania z innymi ludźmi, krajobrazami, sztuką. Jeśli wyruszam w podróż, to dlatego, aby wyjść naprzeciw temu co inne, nieznane, lub rozpoznać to co podobne. Czasem w podróży czuję się zagubiona, czasem w tym co nowe znajduję coś co pozwala mi być bliżej siebie i innych.

W wewnętrznej podróży pasjonuje mnie świat duchowy, relacja z Bogiem, medytacja, modlitwa i droga zaufania.

W moim wędrowaniu ważne jest dla mnie mnie to, co przynosi ze sobą drugi człowiek. A też to co dzieje się pomiędzy nami, w relacji, co razem tworzymy.

Prowadząc warsztaty inspiruję się różnymi nurtami i czerpię z różnych doświadczeń, choć najbliższe jest mi humanistyczne podejście gestalt oraz założenia personalizmu.

Napisz do mnie: katarzyna@iluminatornia.pl.

  • My malujemy a oni grają w karty w tym czasie ;). Akademia Iluminatorni wiosenna rozpoczęta <3. Pracujemy z Cezannem w tonacji ciepłej i zimnej.  #akademiailuminatorni #iluminatornia #malujemy #cezanne.
  • Uwaznie, z namyslem, medytujac malujemy w Projekcie Uwaznosc :) #projektuwaznosc #iluminatornia @wosanna1
  • Wernisaż wernisaż i po wernisażu :). #iluminatornia #wernisaz #spotkanie #nowetwarze #malowanie #poprostumaluj #sztukadlakażdego #akademiailuminatorni #konfederacka4🍷🍴 #superatmosfera
  • Tworzenie wystawy to też sztuka :). 🎨 🎨🎆 Zapraszamy na Konfederacka4 na 18.00 na,wernisaz Akademii Iluminatorni. #wystawa #malowanie #pollock #chagall #frida #matisse #wtejsalipollock #iluminatornia #akademiailuminatorni #wernisaz #czekamynawas #konfederacka4  #konfederacka4🍷🍴
  • owsianka w słoneczny dzień :). #owsianka #brzoskinia #rodzynki #orzechy #kurkuma #ostropest #gruszka #imbir #sezam
  • Chagallujemy dziś pełną parą. #chagall #iluminatornua #kolor #kompozycja #cosdlasiebie #pedzelpierwszyraz
  • Będzie pasta machewkowo paprykowa do chleba mniam :) #jadłonomia #kuchenneeksperymenty #czwartek #tocolubie #mamucieprzysmaki @mamucie_przysmaki <3 🍽🍜🌶
  • #tocolubie #tyniec #snieg #zima #jestekstra

Inspiruj się sztuką i maluj!

Daj się zainspirować i bądź na bieżąco z wydarzeniami w Iluminatorni.

Szanuję Twoją prywatność, Twoje dane są u mnie bezpieczne.